14.11.2018 Joensuun kaupunkikeskustayhdistys on nyt Virta

Joensuun kaupunkikeskustayhdistys on nyt Virta

Joensuun kaupunkikeskustayhdistys on muuttanut markkinointinimekseen Virta. Nimenmuutoksen takana on kirjaimellisesti halu virtaviivaistaa viestintää ja selkeyttää yhdistyksen brändiä. Nimi otetaan käyttöön 25.11. Joensuun joulunavauksessa. Samalla ihmiset toivotetaan tervetulleiksi uudelle torille.

“Joensuun kaupunkikeskustayhdistys on pysynyt tuntemattomana suurelle yleisölle, vaikka olemme olleet vaikuttamassa monessa asiassa Joensuussa. Varsinkin nyt kun yhdistyksen jäseniksi pääseVÄT myös yksityiset henkilöt, koimme brändiuudistuksen tarpeelliseksi”, toiminnanjohtaja Anne Vänskä valaisee muutoksen syistä.

Virta on Joensuun kaupunkikeskustan yrittäjien, kiinteistöomistajien, yhdistysten, asukkaiden ja Joensuun kaupungin yhteinen yhdistys. Yhdistykseen kuuluu noin 250 kaupunkikeskustan yhdistystä, liikeyritystä ja kiinteistönomistajaa.

Tilaa VIRTAA-uutiskirje

Tilaamalla uutiskirjeemme pysyt kärryillä mitä kaupunkikeskustassamme tapahtuu.